دلایل استفاده نکردن از لوله و اتصالات بی‌ کیفیت

دلایل استفاده نکردن از لوله و اتصالات بی‌کیفیت
دلایل استفاده نکردن از لوله و اتصالات بی‌ کیفیتReviewed by Wordmsd on Apr 10Rating:

لوله و اتصالات پلی اتیلن بی‌کیفیت یک پروژه بزرگ صنعتی و عمرانی را خراب می‌کند , لوله و اتصالات بی‌کیفیت باعث نا کارآمدی سیستم آتشنشانی پالایشگاه‌ها و مجتمع‌های صنعتی می‌شود , لوله و اتصالات بی‌کیفیت یکی از دلایل اصلی هدر رفت آب در سیستم‌های آبرسانی است, لوله و اتصالات بی‌کیفیت یکی از دلایل نشت فاضلاب و آلودگی آبهای زیرزمینی است.

سیستمهای انتقال آب, سیستم‌های انتقال فاضلاب ,شبکه‌های گازرسانی و …. از کنار هم قراردادن لوله, اتصالات , منهول , واشر, رینگ ,فلنج ,شیر آلات و قطعات دیگر شکل می‌گیرد و هر کدام از این قطعات اگر به درستی وظیفه خود را انجام ندهند و از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند کارکرد کل سیستم را با مشکل مواجه می‌کنند و تمام پروژه را خراب می‌کنند و چه زیبا خواهد بود که از قطعات , مواد و لوله و اتصالات با کیفیت استفاده کنیم. 
لوله پلی اتیلن با کیفیت به لوله‌ای می‌گویند ( لوله و اتصالات پارس اتیلن کیش) که با مواد اولیه درجه یک Black بدون افزودن هیچ مواد ظایعاتی و افزودنی بوسیله ماشین آلات مدرن و بروز تولید شود و در فرایند تولید نظارت مستمری وجود داشته باشد و اتصالات با کیفیت پلی اتیلن , اتصالای است , از جنس همان لوله‌ پلی اتیلن که با مشخصات ذکر شده تولید گردیده است.
از هیچ فردی پوشیده نیست که استفاده از کالای بی‌کیفیت با خطراتی همراه است و این خطرات گاها منجر به اتفاقات ناگوار و جبران ناپذیری می‌شود که در نهایت پشیمانی به بار می‌ آورد.

سیستم‌های انتقال سیالات بوسیله لوله پلی اتیلن با توجه به مزایای چشمگیری که دارد در حال رشد می‌باشد و در میان پیمانکاران و مجریان پروژه‌ها از محبوبیت خاصی برخوردار است و به انتخاب اول آنها تبدیل شده است. سیستمهای انتقال گاز ,لوله‌های انتقال فاضلاب ,لوله‌ی آب شرب و سیستم آتشنشانی جزو همین موارد می‌باشد.
با رو به گسترش بودن و افزایش محبوبیت لوله پلی اتیلن و استفاده این لوله‌ها در سیستم‌های آتشنشانی و اگر این لوله‌ها به دلیل بی‌کیفیت بودن در زمان مناسب به وظیفه خود نتوانند عمل کنند , فاجعه‌ای غیر قابل جبران خواهیم داشت.
اگر لوله‌ها و اتصالات پلی اتیلن انتقال و پخش گاز از کیفیت مناسب برخوردار نباشد به طور حتم با انفجارهایی روبرو خواهیم بود که تلفات جانی و مالی فراوانی به دنبال دارد.

اگر لوله و اتصالات انتقال فاضلاب ( لوله دوجداره کاروگیت , اسپیرال لوله کورتیوب ) از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد در زیر خاک تغییر شکل می‌دهند و فاضلاب وارد محیط زیست شده و سفره‌های آبهای زیر زمینی را آلوده می‌کند و وارد چرخه آب شرب انسانها و دیگر موجودات زنده و گیاهان می‌شود و این تهدیدی جدی و خاموش برای سلامتی تمامی موجودات زنده می‌باشد. و این تهدید را به مانند بمبی ساعتی تشبیه می‌کنند که کسی از انفجارش در امان نخواهد ماند.
اگر لوله‌ها و اتصالات پلی اتیلن انتقال آب شرب از کیفیتی مناسب برخوردار نباشند , ترکیدگی های بسیاری در مسیر خط لوله خواهیم داشت و تعمیرات زیادی را در آینده باید داشته باشیم, طول عمر لوله بسیار پائین خواهد بود, سطح داخلی لوله ناصافی‌های ریزی خواهد داشت که باعث افت فشار می‌شود,لوله در اثر مرور زمان و چندین سال زود تر از آنچه که باید اتفاق بی‌افتد فرسوده می‌شود و آب واکنش شیمیایی انجام خواهد داد و ده‌ها اثر منفی دیگر که از چشم ما ( به دلیل زیر خاک بودن لوله ) پنهان است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *