نحوه تولید مخازن پلی اتیلن

نحوه تولید مخازن پلی اتیلن
نحوه تولید مخازن پلی اتیلنReviewed by Wordmsd on Apr 18Rating:

مخازن پلی اتیلن چیست ؟

مخازن پلی اتیلن به مخازنی گفته می شود که در انواع مختلفی تولید می شوند و برای نگهداری انواع مایعات سبک و سنگین و انواع مایعات شیمیایی از آن ها استفاده می شود . مخازن های پلی اتیلن در انواع تک جداره و دو جداره و همچنین سه جداره تولید می شوند که هر کدام از این انواع برای نگهداری مایعات با شرایط محیطی خاص اختصاص می یابند ، برای مثال این گونه می توان گفت که مخازن تک جداره در نگهداری از مایعات در فضای سر پوشیده به کار برده می شوند و مخازن دو جداره نیز مایعات را در فضای باز در مناطق معتدل و مخازن سه جداره نیز مایعات را در فضای باز سردسیر و گرمسیر نگهداری می کنند .

انواع مخازن پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن شامل مخازن افقی ، مخازن سه جداره ضد نور و جلبک ، مخازن عمودی ، مخازن مکعبی ، مخازن بیضی ، مخازن سم پاش ، مخازن انبساط و مخازن قیفی از انواع مخازن های پلی اتیلنی می باشند که هر کدام برای کاربرد خاص و ویژه ای طراحی می شوند .

نحوه ی تولید مخازن پلی اتیلن :

فرآیند تولید مخازن پلی اتیلن  شامل مراحل ویژه ای است که مختصرا توضیح داده می شود . برای تولید مخازن پلی اتیلن باید فرایند تولید را پشت سر گذاشت . فرایند قالب گیری که روشی برای شکل دهی به پلاستیک ها در دما های بالا و پایین و در شکل قالب باز جهت تولید قطعات تو خالی و یک پارچه و بدون تنش های پسماند می باشد و طی این مرحله می توان با کمترین مقدار تولید ضایعات اشکال پیچیده ای را تولید کرد .

عواملی همچون دما و زمان قالب گیری و روش و سرعت سرد کردن و سرعت چرخش قالب و نسبت سرعت محور های چرخش در فرایند تولید تاثیر گذارند .

فرایند تولید در تولید مخازن پلی اتیلن شامل ۴ مرحله می باشد که در زیر به این مراحل اشاره می کنیم :

۱ – مرحله ی اول شامل پر کردن قالب یا همان Charjng می باشد که قالب که طی این مرحله که به صورت محصول نهایی طراحی شده باز می شود و مقدار معینی از ماده پلیمری مورد نظر به صورت پودر یا مایع در نیمه پایینی قالب ریخته می شود .

۲ – مرحله ی دوم شامل حرارت دهی یا  Heating می باشد که پس از آن که قالب بسته می شود ماشین شروع به کار می کند و قالب در داخل کوره حول دو محور عمود بر هم می چرخد . با این کار انتقال حرارت باعث ذوب شدن پودر داخل قالب می شود و سطح داخلی قالب به وسیله آن به طور یکنواخت پوشیده می شود .

۳ – مرحله سوم که همان مرحله سرد کردن یا Cooling می باشد و در این مرحله قالب را در همان حالت چرخش ، وارد ایستگاه خنک کننده می کنند و قطعه نهایی با سرد شدن قالب که به وسیله جریان هوا یا پاشش آب این کار انجام می شود و پلیمر درون آن را نیز سرد می کند شکل می گیرد .

۴ – تخلیه محصول یا demolding که مرحله چهارم از فرایند تولید می باشد تحویل محصول می باشد که با ایستادن ماشین از حرکت ، باز کردن نیمه قالب از درون آن قطعه نهایی خارج می شود .

با طی کردن کامل مراحل توضیح داده شده  مخازن پلی اتیلنی تولید می شوند و این مخازن دارای حجم ها و اندازه ها و انواع متفاوتی می باشند که بر حسب نیاز مشتریان و مصرف کنندگان می توان در اختیار گذاشت . مخازن پلی اتیلن به دلیل بهداشتی و ضد میکروب بودنشان در نگهداری آب های آشامیدنی و مواد غذایی و بهداشتی نیز به کار برده می شوند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *