مزایای کاربرد لوله پلی اتیلن گاز

مزایای کاربرد لوله پلی اتیلن گازReviewed by خدمات بازرگانی رحیمی نژاد on Jan 9Rating: 5.0مزایای کاربرد لوله پلی اتیلن گازمزيت لوله پلی اتیلن گاز جهت گازرسانی از جنبه های مختلف مانند قيمت، سادگی نصب، مقاومت در مقابل خوردگی، عدم تاثير بر كيفيت سيال، انعطاف و مقاومت در برابر حركت خاك و زمين، سبك بودن وزن تا حدود ۱۵ فولاد، روش اتصال ساده و سريع، فابليت حلقه شدن و توليد با متراژ زياد و نياز به اتصالات كمتر موجب گسترش روز افزون اين صنعت گرديده است.

مزيت لوله پلی اتیلن گاز جهت گازرسانی از جنبه های مختلف مانند قيمت، سادگی نصب، مقاومت در مقابل خوردگی، عدم تاثير بر كيفيت سيال، انعطاف و مقاومت در برابر حركت خاك و زمين، سبك بودن وزن تا حدود ۱۵ فولاد، روش اتصال ساده و سريع، فابليت حلقه شدن و توليد با متراژ زياد و نياز به اتصالات كمتر موجب گسترش روز افزون اين صنعت گرديده است.

حساسيت كاربردی موجب گرديده كه توليد و عرضه لوله پلی اتيلن گاز در مراحل مختلف از جمله انتخاب مواد، انتخاب تكنولوژی، شرايط توليد و كنترل كيفيت تحت شرايط و استانداردهای خاص و معتبر انجام شود. طراحی گونه های ويژه پلی اتيلن با ساختار و معماری ملكولی خاص و متفاوت از ساير گونه های معمول اهميت نقش مواد اوليه در كارايی صد ساله لوله پلی اتيلن گاز را نشان ميدهد. از اين رو تكنولوژی و شرايط فرآيند و همچنين استاندارد، آزمايشات كنترل كيفيت نيز متناسب با اين گونه مواد پيش بينی و اجرا می گردد

نحوه اتصالات لوله پلی اتیلن گاز

برای اتصال لوله پلی اتیلن راههای بخصوصی وجود دارد. اتصال لوله پلی اتیلن گاز آسانتر از لوله فولادی است. امروزه با استفاده از روش الكترو‌فيوژن‌ در اتصال‌ و جوشكاری پلی اتيلن استفاده می شود، که در اين روش كه تجهيزات و اتصالات‌ مخصوص‌ به خود دارد از انرژی الكتريكی و خاصيت ترموپلاست‌ بودن پلی اتيلن است. جوشكاری لوله پلی اتیلن گاز نياز به وقت و رعايت‌ تمامی شرايط‌ وابسته دارد مكانيزم‌ اصلی جوشكاری به اين صورت است كه محل جوش و اتصالات‌ حرارت داده می شوند و اين حرارت سبب نرم و خميری شدن لوله اتصال‌ شده و پس از سرد شدن كامل به هم چسبيده به طوری كه لوله و اتصال يكی مي‌شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *