استفاده از منابع و مخازن پلی اتیلن

استفاده از منابع و مخازن پلی اتیلنReviewed by شرکت بازرگانی رحیمی نژاد on Jan 25Rating: 5.0استفاده از منابع و مخازن پلی اتیلنمخزن پلی اتيلن برای نگهداری موادی نظير آب آشاميدنی که مسائل بهداشتی و زيست محيطی نظير عدم تغيير بو، مزه و خصوصيات برای آنها بسيار مهم است. چون پلی اتيلن ماده ای است که از لحاظ شيميايی غير فعال بوده و با مواد ديگر واکنش نمی دهد. اين خصوصيت باعث شده پلی اتیلن بهترين گزينه برای تولید مخازن باشند.

موارد استفاده از منبع پلی اتیلن:

مخزن پلی اتيلن برای نگهداری موادی نظير آب آشاميدنی که مسائل بهداشتی و زيست محيطی نظير عدم تغيير بو، مزه و خصوصيات برای آنها بسيار مهم است. چون پلی اتيلن ماده ای است که از لحاظ شيميايی غير فعال بوده و با مواد ديگر واکنش نمی دهد. اين خصوصيت باعث شده پلی اتیلن بهترين گزينه برای تولید مخازن باشند.

این منابع به علت مقاومت مناسب در برابر شرايط جوی مختلف و انعطاف پذيری از دوام بالايی برخوردار بوده و زمان کاربری نسبتاً طولانی دارند. ضمناً در مواردی که نياز به مدفون نمودن تانک وجود دارد (نظير تانکهای سپتيک) انعطاف پذيری پلی اتيلن مقاومت آن را در مقابل فشار ها و نيروهاي اعمالی بالا می برد. به علاوه به علت خاصيت ضد خوردگی آن، این منبع ها در زمين های مرطوب از دوام بسيار بالايی برخوردار هستند.

مزایای مخزن پلی اتیلن:

تفاوت طراحی بین مخازن عمودی و افقی، نحوه استفاده از آنها را تعیین می کند. مخازن عمودی یا مخازن استوانه ای به صورت مسطح یا مخروطی طراحی شده است. مخصوصا برای قرار دادن به صورت ثابت روی سطحی نسبتا صاف و سطحی طراحی شده اند.

در این مخازن با پر شدن مخزن، فشار مایع باعث می شود دیواره ها به بیرون انعطاف پذیری نشان داده و مجددا با خالی شدن مخزن دیواره ها به حالت عادی باز می گردند. همانطور که مخزن تخلیه می شود، دیوارها به شکل اصلی خود باز می گردند. حرکت دیواره های این مخازن به وسیله عمق و وزن مخصوص مایع تعیین می شود. به این صورت که سازندگان، تانک ها را با کنترل ضخامت آن در جایی که طرفین به پایین می رسد تقویت می کنند.

مخازن پلی اتیلن به دلیل مزایای بسیاری که نسبت به سایر مخازن دارند روز به روز بیشتر مورد توجه عموم قرار می گیرند. در این بین انواع دیگر مخزن ها توانسته اند از سایر مخازن پلاستیکی که عموماً از جنس فایبرگلاس و کامپوزیت هستند بیشتر مورد استفاده خریداران و استفاده کنندگان گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *