مخزن آب بالشتی چگونه مخزنی است؟

 مخزن آب تاشو با عنوان هایی همچون مخزن منعطف یا انعطاف پذیر، مخزن بالشتی و یا مخزن آب برزنتی نیز شناخته می شود و همانطور که از اسامی آن پیداست قابلیت انعطاف بالایی دارند، برای پهن کردن و نصب این مخازن نیاز به یک بستر مناسب داریم تا پس از آبگیری فشار نقطه ای سبب پارگی آن نشود. به عبارت دیگر، سطح صاف و تراز و عاری از هر گونه جسم برنده باشد. در صورت دارا بودن چنین بستری مانند زمین پوشیده از ماسه بادی یا سطح سیمانی عاری از سنگریزه می توانیم با اطمینان، از این نوع مخازن استفاده کنیم. هنگام جمع آوری برای تخلیه کامل آب مخزن نیاز به حوصله و تخصیص زمان کافی داریم تا مخزن کاملا تخلیه شده و قابل تا کردن و جابجایی باشد.

مزایای مخازن آب تاشونده، منعطف یا بالشتی

   مخازن آب تاشونده در ﺷﺮاﯾﻂ آب و ﻫﻮاﯾﻰ مختلفی قابل استفاده هستند. منبع آب تاشو تا دمای ۳۰- درجه و حداکثر دمای ۷۰ درجه آسیب نخواهد دید. البته اگر به مدت طولانی دمای هوا زیر صفر درجه بیاید رفته رفته در صورت جریان نداشتن آب شروع به یخ زدن می کند. به همین دلیل در این شرایط نیاز هست اقدامات لازم انجام پذیرد. 

 مخزن آب تاشو یا منعطف ﺑﺨﻮﺑﻰ در ﻣﻨاطق مختلف کشورمان، ﻫﻤﭽﻮن مناطق گرمسیر و خشک تا مناطق سردسیر ﻣﻮرد آزﻣﻮن قرار ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ. در کاربردهای مختلف می توان تغییراتی بر روی این مخازن ایجاد کرد تا بیشترین سازگاری ممکن را داشته باشند.

مزایا و ویژگی های مخازن آب تاشو

مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی
– قابلیت انبارش و جابه جایی آسان
– قابل استفاده در انواع شرایط آب و هوایی
– طول عمر بالا و قابلیت نگهداری آسان
– وزن کم و مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار
– هزینه انبارداری و نگهداری پایین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *