پمپ آب خانگی و انواع آن

پمپ آب خانگی و انواع آنReviewed by شرکت خدمات بازرگانی رحیمی نژاد on Mar 2Rating: 5.0پمپ آب خانگی و انواع آنبطور کلی روند کار یک مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی به این صورت است که آب را با هوایی که پشت آن قرار می‌دهد، تحت فشار قرار داده و به محض باز شدن شیر آب، آب با فشار بیرون می‌آید.

انواع مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

  1. مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی تیوپی
  2. مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی دیافراگمی

بطور کلی روند کار یک مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی به این صورت است که آب را با هوایی که پشت آن قرار می‌دهد، تحت فشار قرار داده و به محض باز شدن شیر آب، آب با فشار بیرون می‌آید. در صورتی که میزان آب مصرفی‌ بیشتر از حجم مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی تان باشد، آنگاه پمپ به صورت اتوماتیک به وسیله کلید اتوماتیک پمپ، استارت زده و روشن خواهد شد.

در ادامه به چگونگی کارکرد هر کدام یک از این انواع مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی پرداخته و مزایا و معایب هر یک را توضیح خواهیم داد.

مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی دیافراگمی

درون مخزن تحت فشاردیافراگمی، به دو قسمت تقسیم می‌شود، قسمت خشک که به وسیله یک شیر، هوای پر فشار وارد منبع آب می‌شود. قسمت دیگر مخزن تحت فشار را هم آب تشکیل می‌دهد که از یک خروجی به پمپ آب متصل می‌شود. به این صورت که هنگامی که پمپ آب شروع به کار کردن می‌کند، هوای پشت آن زیادتر شده و وقتی که به فشار مورد نظر رسید، پمپ خاموش می‌شود و زمان مصرف آب دیافراگم دوباره به حالت اولیه باز می گردد.

مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی معمولا از جنس فولاد یا فایبرگلاس هستند که مدل فولادی جدید ارزان تر است و تعداد دفعات کمتری به سرویس احتیاج دارد.

مزایای مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی دیافراگمی

  1. دوام بسیار بیشتری نسبت به مخازن تیوپی دارند.
  2. کارایی آن ها ۱۰۰ درصد بالاتر از منابع تیوپی است.
  3. گارانتی بهتر و با مدت زمان طولانی تر

یک نکته مهم که باید در مورد مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی دیافراگمی به آن توجه کنید این است اگر فشار اولیه شما خوب است برای وردی آب به منبع از یک فیلتر دیسکی استفاده کنید تا مانع ورود سنگ ریزه و… به‌ داخل منبع آب شوید و هم منبع، هم پمپ طول عمر بیشتر داشته باشند.

البته در صورتی که از مخازن پلی اتیلنی استفاده می کنید برای اینکه با این مشکل روبه رو نشوید، بهتر است خروجی آن را کمی بالاتر از کف مخزن نصب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *